Здатність тепловізорів "бачити" теплове випромінювання, невиразне для людського ока, знайшла застосування у військовій та охоронній справі, промисловості, будівництві, медицині, у пошукових роботах, на полюванні та риболовлі. Розповідаємо, як працює тепловізор у перерахованих сценаріях і на що звернути увагу під час його вибору.

Як влаштований тепловізор?

В основі роботи тепловізора лежить технологія розпізнавання теплового інфрачервоного випромінювання (thermal infrared imaging), яка визначає температурну різницю на кордоні об'єктів, що розсіюють тепло. Так само, як працює тепловізор на людину, він може виявляти інші живі та неживі об'єкти - тварин, певні види техніки, осередки загоряння.

Завдяки високій чутливості тепловізор "бачить" навіть незначні прояви тепла. Це завдання виконує спеціальний детектор, який вловлює інфрачервоне випромінювання і візуалізує отриману інформацію на екрані. Візуалізація має вигляд теплової карти, на якій гарячі ділянки забарвлені в червоний колір, помірно теплі - в помаранчевий, злегка теплі - в жовтий тощо. Точність вимірювань зберігається в досить широкому температурному діапазоні навколишнього середовища - від -20 °C до +50 °C.

Тепловізор: як працює і основні нюанси використання

Перед початком роботи слід вивчити інструкцію і дізнатися рекомендації з експлуатації конкретної моделі. Чому це важливо? По-перше, у кожного приладу свої показники термочутливості та дальності роботи. По-друге, на те, як працює тепловізор і з якою точністю, впливає різниця в температурі між навколишнім середовищем і теплим об'єктом.

А як працює тепловізор через стіну? Зовсім не так, як це показують у художніх фільмах. Ці пристрої не бачать крізь бетонні стіни і скло (дзеркала). Перші просто поглинають інфрачервоне випромінювання, а другі його відбивають, ускладнюючи виявлення теплих об'єктів.

Прилади різних типів мають свої особливості:

 1. Ручні - компактні, дуже легкі й недорогі. У цій категорії представлені теплові монокуляри, термографи і приціли.
 2. Вбудовані - є частиною іншого пристрою. Тепловізійні функції підтримують камери відеоспостереження, системи управління і контролю доступом, автомобільні системи, безпілотні літальні апарати.
 3. Стаціонарні - відрізняються великими габаритами, складністю і високою точністю роботи. Найчастіше використовуються на виробничих майданчиках, у медичних і науково-дослідних організаціях.

Найбільш функціональними вважаються сучасні IP-пристрої, наділені аналітичними функціями. Злегка поступаються їм гібридні моделі. Аналогові рішення мають менші можливості, але найдоступніші за ціною. 

Поради щодо вибору тепловізора

 • Підходьте до вибору так, немов перед вами фотоапарат. Інакше кажучи, звертайте увагу на параметри оптики і все, що пов'язано із захопленням і відтворенням зображення: діаметр об'єктива, роздільна здатність матриці, кут огляду, частота кадрів.
 • Виходьте зі сценаріїв, у яких ви плануєте використовувати тепловізор. Виконання і функціональність пристрою для полювання, вимірювання температури в медичному центрі та військових цілей відрізнятимуться.
 • Вибирайте пристрій у захищеному корпусі, якщо плануєте використовувати його в складних умовах, де він буде постійно контактувати з вологою, брудом, піском.
 • Пам'ятайте, що деякі функції не тільки відчутно підвищують комфорт роботи з тепловізором, а й його ціну. Насамперед це лазерні покажчики, динамічні курсори, розширена кількість форматів збереження зображень.
 • Насамперед розглядайте пропозиції провідних брендів, які багато років представлені на ринку, мають хорошу репутацію і постійно вдосконалюють свою продукцію.

Де купити тепловізор?

Інтернет-магазин Vario пропонує великий вибір сучасних високоточних теплових монокулярів і прицілів, автомобільних тепловізорів, тепловізійних біноклів і аксесуарів до них.

Чому ми:

 • великий вибір продукції в наявності від провідних світових постачальників;
 • тільки оригінальні тепловізори з гарантією від виробника;
 • простий і зрозумілий пошук товарів на сайті за допомогою фільтрів;
 • висока швидкість опрацювання та відправлення замовлень клієнтам;
 • кілька варіантів оплати та доставки на вибір;
 • система лояльності для постійних клієнтів.

Крім того, у нас можна отримати професійні поради щодо вибору тепловізійного пристрою, а також замовити обрану модель тепловізора з доставкою по Києву, області та в будь-які інші населені пункти України. Напишіть або зателефонуйте нам, щоб дізнатися більше про вподобану модель або оформити покупку.