Кількість
|
Вартість
|
||
|
Прилад нічного бачення (ПНБ) дає змогу стежити за рухомими об’єктами, перевіряти стан важкодоступних механізмів і спостерігати за певною територією у темряві. Його використання значно полегшує роботу в складних умовах.
Основні сфери застосування ПНБ
Прилад нічного бачення купити можна для використання в таких сферах:
- охорона та нагляд;
- військова справа;
- ремонт та обслуговування інженерних комунікацій;
- рятівні операції;
- туристичні походи;
- полювання й рибна ловля;
- наукові дослідження.
Оптичний ПНБ буде корисним у всіх сферах, які передбачають роботу в умовах низької освітленості. Він підвищує рівень безпеки, даючи змогу заздалегідь побачити загрозу та вжити відповідних заходів.
Види ПНБ
Оптичний прилад нічного бачення — військовий і цивільний — працює за принципом підсилення потоку видимого світла. Він дає змогу стежити за об’єктами, які майже не випромінюють тепло. У сучасних ПНБ використовуються електронно-оптичні перетворювачі, які здатні працювати в трьох режимах:
- Пасивному — з використанням природного світла. Такі прилади можна використовувати тільки просто неба — вони безсилі в тунелях і приміщеннях.
- Активному — з інфрачервоним підсвічуванням. Дають змогу бачити в повній темряві, але такі ПНБ можна розпізнати на великій відстані за допомогою спеціальних детекторів.
- Імпульсному — з короткочасним підсвічуванням. Вони менш помітні.
Якщо потрібен максимально ефективній в темряві ПНБ, купити варто модель третього чи четвертого покоління. Вони мають великий ресурс, відмінну якість зображення та велику кількість налаштувань. ПНБ другого покоління здатні працювати під зоряним небом з низьким рівнем хмарності. Пристрої першої генерації сьогодні майже не використовують через їхню низьку ефективність.
Прилади нічного бачення: ціна й особливості застосування
Вартість ПНБ залежить від їхнього класу:
- Туристичні. Це найдоступніші моделі з низькою чутливістю і помірною чіткістю зображення. Такі прилади нічного бачення використовують для орієнтування на маршруті в умовах недостатньої освітленості.
- Інженерні та наукові. Ці пристрої дають дуже чітку картинку й мають багато налаштувань.
- Для охорони й спостереження. Поєднують високу чутливість, чіткість картинки та захист від негативного впливу зовнішнього середовища. Такі ПНБ мають доволі високу ціну.
- Військові. Найдорожчі ПНБ, які здатні працювати в екстремальних умовах — не бояться ударів, бруду, різких перепадів температури й підвищеної вологості. Купити прилад нічного бачення військовий доцільно для виконання спеціальних операцій і бойових завдань.
На що звернути увагу під час вибору ПНБ?
Щоб купити оптимальний для своїх потреб ПНБ, слід звернути увагу на такі його характеристики:
- Роздільна здатність. Що вищий цей показник, то більш чітким і деталізованим виходить зображення. Середнє значення для оптичних приладів нічного бачення — 50–60 штрихів на міліметр. Цього достатньо для пошуку пошкоджень інженерних комунікацій чи забезпечення безпеки під час військових операцій.
- Діапазон спостереження. Мінімальна й максимальна дальність, на якій ефективно працюватиме прилад. Якщо потрібні військові окуляри нічного бачення, купити краще модель, розраховану на діапазон від десятків метрів до кількох кілометрів.
- Кут огляду й ступінь збільшення. ПНБ можуть як наближувати віддаленні об’єкти, так і розширювати поле зору людського ока. Існують і моделі з однократним збільшенням, які не змінюють кут огляду.
- Рівень чутливості. Мінімальна яскравість освітлення, за якої можна здійснювати спостереження. Що нижче це значення, то кращою буде видимість.
- Оптична схема. Монокуляр має один екран для спостереження, бінокуляр — два. Перший варіант дешевший й компактніший, другий — зручніший у використанні.
- Спосіб використання. Для виконання складних робіт чи бойових завдань краще замовити ПНБ на шолом. Такі моделі залишають руки вільними. Альтернативний варіант — кишенькові пристрої. Вони простіші й дешевші, але не такі зручні у використанні.
- Час автономної роботи. ПНБ працюють від одноразових батарей чи акумуляторів. Що більший запас енергії, то зручніше користуватися приладом. Але варто пам’ятати, що деякі функції на кшталт інфрачервоного підсвічування можуть значно зменшувати автономність техніки.
- Рівень захисту. Позначка IP44 означає, що пристрій може працювати під бризками води, IP66 — під потужними струменями. Індекс IP67 означає можливість короткочасного занурення під воду на глибину до 1 м, IP68 — від 1 метра й більше.
Чому краще купити прилад нічного бачення військовий у Києві в нас?
Інтернет-магазин Vario пропонує широкий асортимент електроніки для військових і служб безпеки. Тут ви знайдете оптичні ПНБ відомих брендів, зокрема AGM, Vector Optics, Armasight, Guarder та ін. Зручний каталог дає змогу вибирати прилади за основними характеристиками, функціями та ціною.
Якщо потрібна допомога у виборі приладів нічного бачення, звертайтеся до менеджерів за телефоном +38 (067) 525-34-43. Вони професійно проконсультують щодо характеристик кожної моделі. Інтернет-магазин Vario пропонує безкоштовну доставку замовлень у Києві від 1000 грн. Перевезення в межах України — за тарифами логістичних сервісів. Також оплатити монокуляр нічного бачення та іншу техніку можна карткою онлайн чи післяплатою у відділенні транспортної компанії.