Графік роботи:

Пн - Пт - 9:00-18:00

Сб - 10:00-16:00

Вс - Вихідний

0
Мій кошик
Каталог
Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння

Акумулятори для ДБЖ

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Акумулятор для ДБЖ слугує джерелом енергії, що дає змогу техніці працювати в автономному режимі. Він має великий, але все ж обмежений ресурс. Тому дуже важливо вчасно обслуговувати джерела безперервного живлення й замінювати зношені батареї.

Основна сфера застосування акумуляторів для ДБЖ

Батареї дають змогу різноманітним приладам працювати в автономному режимі під час короткочасних відключень електроенергії. Зазвичай до них під’єднують:

 • комп’ютери; 
 • котли опалення;
 • сигналізації та цифрові системи безпеки;
 • камери відеоспостереження; 
 • системи освітлення; 
 • електронні та електромагнітні замки; 
 • медичне обладнання; 
 • сервери та системи зв’язку. 

Також можна купити акумулятори для ДБЖ підвищеної місткості, здатні підтримувати автономну роботу промислового обладнання. Такі моделі мають високу ціну, але витримують великі навантаження — як тривалі, так і пікові. 

Ще однією сферою застосування акумуляторів для ДБЖ є підзарядка портативних гаджетів без доступу до централізованого енергопостачання. Це можуть бути смартфони, планшети, ноутбуки, розумні годинники, дрони, екшн-камери та інші пристрої. 

Типи акумуляторів для ДБЖ

Найпопулярніший клас акумуляторів для ДБЖ — свинцево-кислотні. Вони мають доступні ціни й тривалий термін зберігання. Ще одна їхня перевага — відсутність ефекту пам’яті. Такі акумулятори для ДБЖ можна заряджати й розряджати до будь-якого рівня в межах робочого діапазону без суттєвих змін місткості.

Сьогодні можна купити два типи свинцево-кислотних батарей:

 1. AGM — з рідким електролітом, адсорбованим у мати зі скловолокна. Такі акумулятори для ДБЖ довше утримують заряд у режимі очікування, а також не бояться сильних перепадів напруги й коротких замикань. Вони краще підходять для тривалої роботи з мінімальними чи помірними навантаженнями, наприклад, для підзарядки гаджетів чи забезпечення автономності систем безпеки. 
 2. GEL — із загущеним гелевим електролітом. Вони дають високий струм і мають кращий захист від глибокого розряду. Ці акумулятори для ДБЖ ідеально підходять для роботи в циклічному режимі — забезпечують енергією потужну техніку в умовах частих відключень електроенергії. 

Доступні також батареї, побудовані на базі інших технологій:

 1. Літій-іонні. Легкі й компактні, мають низьку швидкість саморозряду й великий ресурс. Мінуси — висока ціна й чутливість до перепадів температури.
 2. Літій-залізо-фосфатні (LiFePO4). Дешевші й екологічніші порівняно з літій-іонними акумуляторами для ДБЖ, але мають більші габарити й вагу. 
 3. Вибір акумуляторів для ДБЖ за місткістю і напругою

Саме напруга є ключовою характеристикою батареї. Більшість акумуляторів для ДБЖ працює з напругою 12 В. Але є й інші моделі:

 • 6 В;
 • 9 В;
 • 12,8 В;
 • 24 В;
 • 48 В. 

Щоб замовити оптимальний для своїх потреб акумулятор, зверніть увагу на параметри самого джерела безперервного живлення. Будьте уважні: в кращому випадку пристрій не запуститься від батареї з іншою напругою, а в гіршому вийде з ладу. 

Під час вибору акумулятора для ДБЖ, який краще, можна сказати тільки після визначення його оптимальної місткості. Щоб розрахувати цей показник, перемножте потужність під’єднаних  приладів у Вт на необхідну тривалість автономної роботи у годинах, додайте 20-вісдотковий резерв і розділіть на напругу батареї. Формула виглядає так: Е=Р×Т×1,2/U.

Наприклад, є система безпеки з енергоспоживанням 75 Вт·г, яка має працювати в автономному режимі не менше 8 годин. Оптимальна місткість 12-вольтового акумулятора для ДБЖ дорівнюватиме: Е=75×8×1,2/12=60 Ампер-годин (А·г). 

Ще однією важливою характеристикою є струм розряду. Він впливає на максимальну потужність приладів, які можна одночасно під’єднати до батареї. Оптимальний показник можна розрахувати, розділивши енергоспоживання на напругу акумулятора для ДБЖ і додавши 20-відсотоковий резерв. Формула виглядає так: Imax=Pmax/U×1,2.

Наприклад, потрібно під’єднати до 12-вольтового джерела безперервного живлення котел із циркуляційним насосом, який споживає до 600 Вт у момент запуску. Оптимальний струм розряду дорівнюватиме: Imax=600/12×1,2=60 А. 

Варто зазначити, що розрахунок ключових характеристик акумуляторів для ДБЖ не завжди такий простий. Слід враховувати багато факторів, зокрема коефіцієнти пускового струму, реактивну потужність і втрати в довгій електромагістралі. Тому під час підбору батареї краще звертатися за консультаціями до професіоналів, які мають досвід у проєктуванні систем автономного енергозабезпечення. 

Чому краще купити акумулятор для ДБЖ у Vario?

Інтернет-магазин Vario пропонує батареї таких відомих брендів, як Full Energy, Ultracell, Trinix, Ritar та ін. Зручний каталог із фільтрами та системою сортування допоможе швидко вибрати акумулятори для ДБЖ — рейтинг за ціною та ключовими характеристиками можна скласти за кілька секунд. За необхідності спеціалісти проведуть розрахунки та підберуть ідеальні джерела автономного енергозабезпечення — ви можете звернутися до них за телефоном +38 (067) 525-34-43. 

Інтернет-магазин пропонує безкоштовну доставку замовлень в Києві від 1000 грн. Перевезення акумуляторів для ДБЖ в інші міста України — за тарифами логістичних компаній. Покупку можна оплатити готівкою у магазині, післяплатою у відділенні транспортної служби чи банківським переказом.  

Вгору