Гранатомет Matador ЗСУ отримали у рамках військово-технічної допомоги. Його виробництвом займаються підприємства Німеччини у кооперації із Сінгапуром та Ізраїлем. На озброєння Бундесверу Matador було прийнято у 2000 році.

Особливості зброї
Абревіатура MATADOR є похідною від словосполучення - Man-portable Anti-Tank, Anti-Door, що перекладається з англійської як "переносний протитанковий, протиспоруджений".

RGW 90 – це одноразовий реактивний протитанковий гранатомет, але в залежності від боєприпасу та пострілу може вражати легку бронетехніку, танки, а також цегляні чи бетонні споруди. Він може вражати цілі, які стоять на місці або рухаються далеко до 300-500 метрів.

Пізніше для гранатомета було розроблено приціл Dynahawk з далекоміром, балістичним обчислювачем та програматором, що може стріляти на дистанції до 1200 метрів.

Загальна довжина зброї не більше одного метра, калібр ствола 90 мм, а маса найважчої модифікації – 8,9 кг.

Види гранат
RGW 90 Matador застосовується із гранатами чотирьох модифікацій. Усі вони побудовані за єдиним принципом. Граната оснащується стартовим зарядом та протимасою у вигляді пластикових гранул. Під час пострілу гранули вилітають із задньої частини ствола і швидко гальмуються у повітрі, завдяки чому зменшується небезпечна зона позаду зброї.

Швидкість гранати близько 250 м/с. У польоті вмикається реактивний двигун, що додає швидкості.

Виробники Matador пропонують кілька варіантів гранат, що відрізняються між собою:

RGW 90 HH (HEAT/HESH) - оснащена бойовою частиною комбінованої дії: залежно від режиму підривника вона працює як кумулятивна, або як бронебійна.
Багатоцільова граната MATADOR-MP, яка самостійно визначає режим підриву під час влучення. На її основі створено виріб RGW 90 LRMP зі збільшеною дальністю стрілянини.
Граната MATADOR-WB обладнана особливою бойовою частиною для ураження будівель. Залежно від типу мети боєприпас може пробити кілька шарів цегляної кладки та зробити дірку діаметром не менше 400-450 мм. Також є спеціальні гранати з димовим та освітлювальним зарядом.

 

Джерело: РБК Україна