Довготривала війна російських варварів продовжує завдавати болісних ран нашій країні. Українська економіка і її одна з ключових сфер – IT намагається  у ці складні часи функціонувати, захищати державу, виконувати експортні контракти, платити податки та зарплати. Ці кошти йдуть на закупівлю необхідної захисникам зброї, соціальну підтримку населення та відбудову наших міст.

"Попри війну ІТ-компанії зберегли 95 відсотків контактів та продовжували нарощувати експорт. Так,  протягом першого кварталу цього року, ІТ-індустрія забезпечила рекордних два мільярди доларів експортних надходжень проти 1,44 мільярдів доларів за аналогічний період 2021 року", - повідомила прес-служба Міністерства цифрової трансформації.

У лютому цього року показник експорту послуг був найвищим за всю історію українського ІТ-ринку – 839 мільйонів доларів, що на 43 відсотки більше за аналогічний період минулого року.

Загалом минулого року ця сфера забезпечила 6,8 мільярдів доларів надходжень до економіки України та сплатила податків у понад 23 мільярди гривень. Частка ІТ-послуг в експорті всіх українських послуг становила 37 відсотків, і щороку експорт комп’ютерних послуг з України зростає.

"IT-  єдина експортна галузь, яка зараз працює майже на довоєнному рівні. І саме головне – більше 90 відсотків компаній зберегли своїх клієнтів. Це свідчить про те, що клієнти вже впевнились, що, незважаючи на війну, ми можемо продовжити роботу і можемо надавати послуги та сервіси. Це пов’язано з тим, що компанії розробили свого часу плани реагування в екстрених умовах та потім запровадили їх, коли розпочалась війна. І ці плани успішно реалізовані", - сказав УНІАН виконавчий директор Асоціації IT Ukraine Костянтин Васюк. 

На початку року в індустрії працювали 285 тисяч ІТ-спеціалістів. Працівники цієї сфери за останні роки стали справжнім активним середнім класом України, а тому уряд планує збільшити увагу до сектору і допомогти тим українцям, хто хоче піти працювати в ІТ сферу.  

"Українці, які бажають отримати кваліфікацію junior developer або графічний дизайнер, або іншу технічну спеціальність, матимуть змогу отримати грант, який можна буде витратити лише на навчання на IT-курсах. Держава виділить фінансування для 60 тисяч українців, які зможуть після цього знайти роботу у цій сфері", - заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.